Kai prisitaikančio responsive dizaino nepakanka, į pagalbą ateina wp_is_mobile()

Nors prisitaikančio responsive dizaino naudojimas mobiliajam pateikimui (ir požiūris “pirmiausia mobilusis”) yra numatytasis bet kurio žiniatinklio kūrėjo, kuriam rūpi žiniatinklis, filosofija, jis neišsprendžia kai kurių kitų problemų, kylančių kraunant tinklalapius mažesniame ekrane su ribotu (arba lėtu) duomenų srauto pralaidumu.

Jau seniai galioja “įstatymas”, kad jūsų kompiuterio svetainė turėtų pateikti tokį patį turinį mobiliesiems įrenginiams, nes kam diskriminuoti? Tai verta susižavėjimo, tačiau “tokio paties turinio” interpretacija gali skirtis priklausomai nuo to, kieno klausiate.

Kai kuriems kūrėjams “tas pats turinys” reiškia ne tik tą patį turinį ir funkcijas, bet ir tą pačią tvarką, kuria jie rodomi darbalaukio versijoje. Manau, kad pastaroji ideologija yra pasenusi, ypač šiais laikais, kai turite tik milisekundes tam, kad pritrauktumėte naudotojo, apsilankiusio jūsų svetainėje mažame ekrane, dėmesį. Turite pasiūlyti geriausią įmanomą patirtį įrenginiuose, kurie tikriausiai dažniau naudojami jūsų svetainei peržiūrėti nei paprastas kompiuteris.

Turint tai omenyje, mobiliajame puslapyje geriau pateikti svarbiausią informaciją ir funkcijas, kurios palengvintų mažo ekrano naudotojams atlikti jiems reikalingas užduotis – susisiekti su jumis, naudotis pasirinktine funkcija ar kt. Panašiai, jei įmanoma, turėtumėte sukurti ir bet kokių konkrečių funkcijų, kurios gali būti imlios duomenų srauto pralaidumui, “lo-fi” versijas.

Pavyzdys
Neseniai dirbau su svetaine, kurioje yra funkcija, leidžianti naudotojams rasti parduotuvių vietas. Paprasto kompiuterio ekrane tai gana turtinga patirtis, su pasirinktiniais žymeklių ir parduotuvių vietų paveikslėliais, iššokančiais informacijos langais, išplėstiniu filtravimu ir kt. Ši turtinga patirtis taip pat yra šiek tiek “sunki” scenarijaus sąskaita. Nors tai nėra problema desktop versijoje kompiuterio ekrane, kuris turi prieigą prie didelio pralaidumo ir spartos, tačiau mobiliuosiuose įrenginiuose, kai reikia laukti, kol bus įkelti skriptai, tai nepatogu.

Štai čia atsiranda funkcija wp_is_mobile(). Tai paprasta loginė funkcija be jokių parametrų:

Nesunku suprasti, kas čia vyksta. Savo atveju sukūriau sumažintą parduotuvės vietos nustatymo funkcijos versiją, kuri įkeliama maždaug 5 kartus greičiau nei darbalaukyje. Pakankamai greita, kad naudotojai nenusiviltų (ir galbūt neišeitų), kai bando naudoti įrankį lėtai kraunamame mobiliajame prietaise, tačiau vis tiek pateikiama visa jiems reikalinga informacija.

Be to, šiai funkcijai darbalaukyje buvo teikiamas mažesnis prioritetas nei mobiliajame telefone, todėl naudodamas funkciją wp_is_mobile() vėl galėjau pakeisti elementų rodymo tvarką, nustatydamas, kad parduotuvės vietos nustatymo įrankis būtų netoli mobiliųjų puslapių viršaus.

Šaunu, tiesa? Nesunku suprasti, kaip šią funkciją galite pritaikyti savo naudojimo atvejams, kad pagerintumėte naudotojo patirtį mažuose ekranuose.

Published
Categorized as blog