Kaip sukurti “WordPress” svetainę: Žingsnis po žingsnio pradedantiesiems

Kas yra WordPress?
WordPress yra nemokama atvirojo kodo turinio valdymo sistema (TVS), kuri leidžia lengvai kurti ir valdyti svetaines. WordPress naudoja milijonai žmonių visame pasaulyje, kad sukurtų svetaines, tinklaraščius, internetines parduotuves ir kt.

WordPress privalumai ir trūkumai:
Privalumai:
Lengva naudoti ir įdiegti
Galimas didelis įskiepių ir temų skaičius
Puikus bendruomenės palaikymas
Patogus SEO
Reaguoja į mobiliuosius įrenginius

Trūkumai:
Saugumo problemos (tačiau jas galima sumažinti naudojant saugumo įskiepius)
Gali būti lėtas, jei nėra tinkamai optimizuotas
Kai kurios temos ir įskiepiai gali būti brangūs

Dabar pasinerkime į svetainės kūrimo naudojant “WordPress” etapus:

1 žingsnis: pasirinkite prieglobos paslaugų teikėją ir įdiekite WordPress
Pirmasis žingsnis kuriant svetainę naudojant “WordPress” – pasirinkti prieglobos paslaugų teikėją ir įdiegti “WordPress”. Galite rinktis iš įvairių prieglobos paslaugų teikėjų, pavyzdžiui, “Bluehost”, “HostGator”, “SiteGround” ir daugelio kitų. Pasirinkę prieglobos paslaugų teikėją, galite įdiegti “WordPress” naudodami jų diegimo vienu spustelėjimu procesą.

2 žingsnis: pasirinkite temą
Įdiegę “WordPress”, galite pasirinkti savo svetainės temą. WordPress siūlo daugybę nemokamų ir aukščiausios kokybės temų, iš kurių galite rinktis. Taip pat galite įsigyti temų iš trečiųjų šalių prekyviečių, pavyzdžiui, “ThemeForest” arba “TemplateMonster”. Pasirinkite temą, kuri atitiktų jūsų svetainės paskirtį ir dizainą.

3 žingsnis: Įdiekite įskiepius
Įskiepiai yra puikus būdas papildyti svetainės funkcionalumą. WordPress galima rasti tūkstančius nemokamų ir aukščiausios kokybės įskiepių. Kai kurie iš svarbiausių įskiepių, kuriuos turėtumėte įdiegti, yra šie:

Yoast SEO: Padeda optimizuoti svetainę paieškos sistemoms.
Contact Form 7: leidžia kurti svetainės kontaktų formas
Jetpack: Suteikia svetainės saugumą, atsarginių kopijų kūrimą ir analizę.

4 žingsnis: Sukurkite puslapius ir įrašus
Įdiegę temą ir įskiepius, galite pradėti kurti svetainės puslapius ir pranešimus. Puslapiai naudojami statiniam turiniui, pavyzdžiui, “Apie mus”, “Susisiekite su mumis” ir “Paslaugos”, o pranešimai – dinaminiam turiniui, pavyzdžiui, tinklaraščio įrašams. Puslapius ir pranešimus galite kurti naudodami “WordPress” redaktorių, kuriuo lengva naudotis ir kuriam nereikia kodavimo.

5 žingsnis: pritaikykite svetainę
Savo svetainę galite pritaikyti pridėdami valdiklių, keisdami išdėstymą ir pridėdami meniu. Valdikliai – tai nedideli turinio blokai, kuriuos galima pridėti prie svetainės šoninės juostos, poraštės arba antraštės. Svetainės išdėstymą galite keisti pasirinkdami įvairias parinktis temos pritaikymo skydelyje. Taip pat galite į svetainę pridėti meniu, kad naudotojams būtų lengviau naršyti.

6 veiksmas: paleiskite svetainę
Sukūrus svetainę ir pritaikius ją pagal savo reikalavimus, metas ją paleisti. Tai galite padaryti paskelbdami savo svetainę arba padarydami ją veikiančią. Taip pat galite reklamuoti savo svetainę naudodami įvairius rinkodaros metodus, pavyzdžiui, SEO, socialinę žiniasklaidą ir mokamą reklamą.

7 veiksmas: prižiūrėkite savo svetainę
Įdiegus svetainę, svarbu ją reguliariai prižiūrėti. Tai apima “WordPress”, temų ir įskiepių atnaujinimą iki naujausių versijų, kad būtų užtikrintas saugumas ir suderinamumas. Taip pat turėtumėte reguliariai kurti atsargines svetainės kopijas, kad apsisaugotumėte nuo duomenų praradimo. Be to, stebėdami svetainės veikimą, taisydami neveikiančias nuorodas ir optimizuodami vaizdus, galite pagerinti naudotojų patirtį.

WordPress ir kitos TVS:
WordPress yra populiarus pasirinkimas dėl paprastumo, lankstumo ir pritaikymo galimybių. Štai keletas “WordPress” ir kitų TVS palyginimų:

WordPress vs Wix:
“Wix” yra populiarus svetainių kūrėjas, siūlantis paprastą “vilkimo ir nuleidimo” sąsają. Tačiau, palyginti su “WordPress”, ji turi ribotas pritaikymo galimybes. WordPress yra lankstesnis ir siūlo daugiau pritaikymo galimybių, nes turi didelę įskiepių ir temų biblioteką.

WordPress ir Drupal:
“Drupal” yra dar viena populiari TVS, kuri siūlo daugiau pažangių funkcijų ir tinka sudėtingoms svetainėms su dideliu srautu. Tačiau “Drupal”, palyginti su “WordPress”, turi statesnę mokymosi kreivę. WordPress yra patogesnis naudoti ir siūlo didesnę bendruomenę bei įskiepių biblioteką.

WordPress ir Shopify:
“Shopify” yra populiari e. prekybos platforma, siūlanti “viskas viename” sprendimą internetinėms parduotuvėms. Nors “Shopify” siūlo puikias e. prekybos funkcijas, “WordPress” siūlo daugiau lankstumo kuriant įvairias funkcijas turinčias svetaines.

Išvados: “WordPress” yra viena iš geriausių interneto svetainių:
WordPress yra galinga TVS, leidžianti lengvai kurti ir valdyti svetaines. Turėdami didelę įskiepių ir temų biblioteką, galite pritaikyti svetainę pagal savo poreikius. Atlikę šioje pamokoje nurodytus veiksmus, galite sukurti savo svetainę naudodami “WordPress”. Dėl savo paprastumo, lankstumo ir populiarumo WordPress yra puikus pasirinkimas kuriant svetaines privatiems asmenims, įmonėms ir organizacijoms.

Keletą papildomų patarimų, į kuriuos reikėtų atsižvelgti kuriant svetainę naudojant “WordPress”:

Pasirinkite patikimą prieglobos paslaugų teikėją: Jūsų svetainės greitis ir veikimo laikas priklauso nuo prieglobos paslaugų teikėjo. Pasirinkite patikimą prieglobos paslaugų teikėją, kuris siūlo greitą įkrovimo laiką ir visą parą veikiantį klientų aptarnavimą.

Naudokite geriausią SEO praktiką: Naudokite tokį įskiepį kaip “Yoast SEO”, kad optimizuotumėte svetainę paieškos sistemoms. Tai apima meta pavadinimų, aprašymų ir raktažodžių pridėjimą prie puslapių ir įrašų.

Naudokite aukštos kokybės vaizdus: Naudokite aukštos kokybės vaizdus savo svetainėje, kad ji būtų vizualiai patraukli. Tačiau dideli paveikslėlių failai gali sulėtinti jūsų svetainę. Optimizuokite vaizdus naudodami tokius įskiepius kaip “Smush”, kad sumažintumėte jų failų dydį nepakenkdami kokybei.

Apsaugokite svetainę: Įdiekite tokį saugumo įskiepį kaip “Wordfence”, kad apsaugotumėte svetainę nuo įsilaužėlių ir kenkėjiškų programų. Naudokite stiprius slaptažodžius ir venkite naudoti numatytuosius naudotojo vardus, pavyzdžiui, “admin”.

Išbandykite svetainę: Išbandykite svetainę įvairiuose įrenginiuose ir naršyklėse, kad įsitikintumėte, jog ji reaguoja į mobiliuosius įrenginius ir yra suderinama su įvairiomis naršyklėmis.

WordPress turi didelę naudotojų bazę su stipria kūrėjų ir naudotojų bendruomene. Pasak “W3Techs”, 2023 m. vasario mėn. duomenimis, “WordPress” valdo 64,1 % visų svetainių, kuriose naudojama TVS, o tai reiškia 42,6 % visų interneto svetainių.

Apibendrinant galima teigti, kad “WordPress” yra populiari ir galinga TVS, leidžianti lengvai kurti ir valdyti svetaines. Turėdami didelę įskiepių ir temų biblioteką, galite pritaikyti svetainę pagal savo poreikius. Laikydamiesi šiame vadovėlyje nurodytų veiksmų ir įgyvendindami geriausią praktiką, naudodami “WordPress” galite sukurti profesionalią ir funkcionalią svetainę.

WordPress naudojimo statistika:
“BuiltWith” duomenimis, 2023 m. vasario mėn. duomenimis, “WordPress” naudoja 42,6 % visų interneto svetainių. Tai reiškia, kad daugiau nei keturios iš dešimties jūsų lankomų svetainių yra sukurtos naudojant “WordPress”. Tai populiariausia TVS pasaulyje, po jos seka “Shopify”, “Joomla” ir “Drupal”.

Published
Categorized as blog