Koks skirtumas tarp interneto svetainių dizainerio ir interneto svetainių (web aplikacijų) programuotojo?

Skirtumas tarp interneto svetainių (web aplikacijų) dizainerių ir programuotojų dažnai suprantamas klaidingai. Jie abu gyvena iš tos pačios rūšies verslo. Jie prisideda prie interneto svetainių kūrimo, tačiau jų specializacija ir įgūdžiai skiriasi. Interneto svetainių (web aplikacijų) dizaineriai ir programuotojai taip pat dažnai dirba kartu. Jie ne konkuruoja, o papildo vienas kitą. Šiame straipsnyje  pabandysiu parodyti, kuo skiriasi interneto svetainių dizaineriai ir interneto svetainių kūrėjai. Tai padės jums išsiaiškinti, ar norint  sukurti svetainę reikia samdyti interneto svetainių dizainerį, ar interneto svetainių programuotoją. Pradėsime nuo abiejų profesijų apibrėžimo. Paskui tęsime apžvelgdami, kaip jos dirba kartu. Taip pat pasidalysime vidutiniais valandiniais įkainiais, kuriuos reikėtų mokėti norint pasamdyti interneto svetainių dizainerį arba programuotoją. Ir pabaigai aptarsime, kaip abi profesijos persidengia.

Pirmyn!

Apibrėžimas – koks yra teorinis skirtumas?

Žiniatinklio dizaineris

Interneto svetainių dizaineriai nuolat rūpinasi viskuo, kas susiję su svetainės estetika. Be to, kuriant dizainą ne mažiau, o gal net ir daugiau, svarbu užtikrinti patogumą ir naudotojo patirtį. Interneto svetainių dizaineriai ne tik “projektuoja”, jie turi galvoti apie daugybę dalykų šio proceso metu. Keletas iš šių dalykų yra dabartinės tendencijos, dizaino normos ir, svarbiausia, tikslinės auditorijos elgsena. Svarbu ne tik tai, kas patrauklu akiai. Daugeliu atvejų svarbiau, koks dizainas padės iššaukti tinkamus lankytojų veiksmus. O kai visa tai ištirta ir išanalizuota, dizainas turi atitikti ir atitinkamos įmonės prekės ženklą. Taigi, savaime suprantama, kad būti interneto svetainių dizaineriu reiškia tiek pat kurti dizainą, kiek ir psichologiškai suvokti tai, ką kuriate, ir įsitikinti, kad jis atliks tai, ko iš jo tikimasi. Tai priedas prie puikaus įmonės prekės ženklo kūrimo. Interneto svetainių dizaineris paprastai tvarko pirmąjį svetainės kūrimo etapą. Jie apgalvoja, ko reikia svetainei ir kaip ji turi būti sukurta. Ši informacija yra labai svarbi perduodant ją interneto svetainių programuotojui.

Interneto svetainių programuotojas

Interneto svetainių programuotojas prisideda prie antrojo svetainės kūrimo etapo. Kai nustatoma visa struktūra ir lūkesčiai, Interneto svetainių programuotojas gali pradėti viską įgyvendinti. Ir net čia taip pat gali būti įvairių tipų interneto svetainių programuotojų. Samdydami arba tapdami interneto svetainių programuotoju, galite rinktis iš šių trijų variantų:

  1. Front-end programuotojas – jei samdote front-end programuotoją, jis bus atsakingas už tai, kaip atrodo jūsų svetainė. Pagrindinės kalbos, kurias naudoja front-end programuotojas, yra HTML, CSS ir Javascript. Kai kurie jų dirba ir su TVS platformomis (WordPress, Wix, Shopify, Drupal), kuriose gali pasirūpinti svetainės priekine dalimi naudodami temas ir konstruktorius. Tokiu atveju daug programavimo darbų atliekama paprasčiau, tačiau vis tiek reikia išmanyti CSS, ypač tam, kad prireikus būtų galima atlikti pakeitimus.
  2. Kita vertus, “backend” programuotojas rūpinasi svetainės galine dalimi. Pagrindinis prioritetas – užtikrinti, kad viskas veiktų funkcionaliai. Backend programuotojai turi užtikrinti, kad viskas sklandžiai veiktų kartu su svetainės priekine dalimi. Dažnai tai apima elektroninės komercijos svetainės veikimo užtikrinimą arba narystės svetainių veikimą.
  3. Full stack programuotojas – Full stack programuotojas yra geriausia versija iš abiejų pasaulių. Jie rūpinasi ir svetainės galine, ir priekine dalimi. Daugeliu atvejų tai palengvina darbo eigą.

Kaip jie veikia kartu?

Interneto svetainių (web aplikacijų) dizaineriai ir programuotojai glaudžiai bendradarbiauja. Abiejų specializacijų specialistai prisideda prie bendro tikslo – sukurti ir paleisti kliento poreikius atitinkančią svetainę. Jei interneto svetainių dizaineris ir interneto svetainių programuotojas dirba kartu, jie paprastai pradeda nuo išsamaus instruktažo. Šis instruktažas yra labai svarbi viso proceso dalis. Jei interneto svetainių dizainerio ir interneto svetainių programuotojo bendravimas nebus tinkamas, atsiras klaidingų interpretacijų ir bloga vartotojo sąsaja. Interneto svetainių dizaineris paprastai dalijasi su priekinės dalies žiniatinklio kūrėju šia informacija:

Puslapių maketais ir (arba) dizaino failais
Funkciniai poreikiai
Dizaino elementų CSS savybės (pvz., tarpas, paraštė, spalva, mygtukas ir kt.)

Tačiau jei norite, kad interneto svetainių dizainerio ir interneto svetainių programuotojo nuomonės visiškai sutaptų, rekomenduojama, kad programuotojas kokiu nors būdu dalyvautų projektavimo procese. Tačiau tai nereiškia, kad kūrėją turite įtraukti į kiekvieną žingsnį. Pavyzdžiui, tikrai gali būti naudinga įtraukti jį į pradinį smegenų šturmą ir dizaino peržiūras. Priklausomai nuo kuriamos svetainės tipo ir turimo biudžeto, gali būti, kad negalėsite sau leisti samdyti ir interneto svetainių dizainerio, ir interneto svetainių programuotojo. Tokiu atveju galite rinktis vadinamąjį hibridinį varianta. Šie hibridiniai kūrėjai užsiima ir dizainu, ir kūrimu ir gali padėti jums greitai sukurti svetainę nuo nulio tiek dizaino, tiek programavimo požiūriu. Jie dažnai dirba ir su TVS platformomis, pavyzdžiui, “WordPress”. Tai leidžia jiems greičiau užbaigti svetainę ir gali padėti klientui neviršyti savo biudžeto.

Kiek kainuoja samdyti interneto svetainių ar interneto svetainių programuotoją?

Jei samdote “laisvai samdomus specialistus” savo svetainei sukurti, geriau tai daryti teisingai nuo pat pradžių. Jei mokėsite riešutus, gausite beždžiones. Netinkamų žmonių samdymas šiam darbui vėliau gali kainuoti daug brangiau. Padorus interneto svetainių dizaineris už svetainės sukūrimą ima nuo 25 iki 80 EUR už valandą. Interneto svetainių programuotojas gali kainuoti iki 150 EUR už valandą. Interneto svetainių programuotojų ir dizainerių kainų skirtumas labai susijęs su žiniomis ir patirtimi, kurią reikia turėti norint pradėti dirbti. Pradėti dirbti interneto svetainių dizaineriu lengviau nei interneto svetainių programuotoju, nes pradinis barjeras yra mažesnis. Interneto svetainių dizaineris paprastai turi išmanyti vartotojo sąsajos projektavimo principus (dizainas), tikslinės auditorijos elgseną (rinkodara) ir grafinę programinę įrangą (pvz., “Figma”, Photoshop”…). Nors šių sričių specializaciją įgyti nelengva, jos nėra tokios moksliškos kaip programavimas. Būti interneto svetainių programuotoju – tai yra būti problemų sprendimo, algoritmų kūrimo, kodo rašymas keliomis kalbomis ir kt. profesionalu.

Kodėl svarbu, dizainas ir programavimas?

Svarbu žinoti, kodėl samdote dizainerį ar programuotoją ir ko iš jų tikitės. Ar esate pasirengę samdyti abu, kad sukurtumėte labiausiai pageidaujamą rezultatą? O gal norite sudėti visus kiaušinius į vieną krepšį ir pasirinkti žmogų, kuris atlieka abu darbus ir tam naudoja pavyzdžiui, “WordPress”? Jei pasirinksite pirmąjį variantą, galėsite pilnai viską padaryti pagal savo poreikius. Jei pasirinksite antrąjį variantą, tikrai sumokėsite mažiau. Didesnėse įmonėse paprastai dirba dizainerių ir programuotojų komandos, kurių kiekviena turi savo specializaciją. Tai turi savo privalumų. Kai komandoje dirba konkrečių sričių specialistai, kiekvienas gali nuolat sekti naujausias tendencijas ir pokyčius, o tai lemia kokybiškesnį galutinį produktą. Tačiau “atotrūkis” tarp programuotojų ir dizainerių vis mažesnis. Vis dažniau galima pastebėti, kad interneto svetainių dizaineriai gilinasi į kodą, o interneto svetainių programuotojai – į projektavimą. Nebūtinai tam, kad taptų full-stack hibridu, bet greičiau tam, kad taptų geresni savo jau turimoje specializacijoje.

Galutinės mintys

Nusprendę užsakyti internetinės svetainės kūrimą ir norėdami samdyti laisvai samdomus darbuotojus, greičiausiai susimąstysite, ar turėtumėte samdyti internetinės svetainės dizainerį arba programuotoją. Šios dvi profesijos dažnai painiojamos, nors jų įgūdžiai visiškai skirtingi. Kad sukūrtumėte svetainę, techniškai jums reikėtų abiejų. Tačiau yra daug žmonių, kurie vienu metu siūlo abi paslaugas. Šiame straipsnyje aptarėme kai kuriuos internetinių svetainių dizainerių ir programuotojų skirtumus ir pateikėme keletą minčių apie tai, kaip jie dirba kartu. Iki

Published
Categorized as blog